Henri de TOULOUSE-LAUTREC- Sescau the photographer (1896)

 

فیلمخانه

 

همه‌گیری بیماری کرونا شیوه‌های تعامل اجتماعی و به تبع آن عادات فرهنگی را دچار دگرگونی‌های عمیق کرده‌است؛ عادات فرهنگی‌ای که در هر حوزه هنر نمود‌های گوناگون داشته‌اند. در حوزه هنرهای تجسمی این پدیده، راه را بر نمایشگاه‌های مجازی و فعالیت‌هایی بر بستر وب گشوده است و انجمن هنرمندان نقاش ایران نیز تلاش کرده‌است تا همراه این تحولات فعالیت‌های خود را باز تعریف کند. پیش از همه‌گیری اخیر قرار بود تا مجموعه‌ای از بهترین فیلم‌های هنری روز جهان در همکاری انجمن هنرمندان نقاش ایران با خانهٔ هنرمندان ایران برای علاقه‌مندان عضو و غیر عضو به نمایش درآیند که شرایط، این مجال را نداد. اکنون با توجه به این واقعیت که عادات فرهنگی متناسب با شرایط دگرگون شده‌اند و استفاده از فضای مجازی جای خود را در میان فعالیت‌‌های هنرمندان باز کرده‌است انجمن هنرمندان نقاش ایران با همکاری با بخش خصوصی بستری فراهم آورده است تا علاقه‌مندان بتوانند این آثار را به صورت مجازی به تماشا بنشینند.

 

دربارهٔ پروژهٔ فیلمخانه:

 

۱- به دلیل هزینه بسیار بالای بستر نمایش آنلاین این فیلم‌ها، در هر مرحله فقط تعدادی کمی از اعضا می‌توانند به این پروژه بپیوندند. در مرحله نخست ۵۰ نفر اولی که اشتراک را خریداری نمایند از این امکان بهره‌مند خواهند شد و در صورت عدم تمدید اشتراک نفرات بعدی جایگزین خواهند شد. زمان امکان دریافت اشتراک جدید مشخص نیست.

۲- انجمن هنرمندان نقاش ایران هیچگونه دریافت و سود مالی از این پروژه نخواهد داشت و این امکان صرفاً در جهت اهداف انجمن برای اعضای محترم فراهم شده است که در صورت تمایل می‌توانند از آن بهره گیرند.

۳- فیلم‌ها همگی مستند‌های هنری هستند دربارهٔ حوزه‌های گوناگون فرهنگ و هنر با موضوعاتی از جمله نقاشی، مجسمه، موسیقی، معماری، سینما، نمایش، پرفورمنس‌آرت، ویدئوآرت، اجراهای آلترناتیو، تاریخ هنر، فلسفه‌هنر، بینال‌های هنری، نمایشگاه‌های هنری مطرح جهان، مصاحبه با هنرمندان، معرفی مطرح‌ترین هنرمندان روز جهان، معرفی آخرین پروژه‌های هنرمندان و…

۴- تمامی فیلم‌های به نمایش درآمده آثاری ویژه هستند و برای این منظور خریداری شده‌اند و امکان تهیه آن‌‌ها از طریق دانلود یا در بسترهای دیگر میسر نیست.

۵- تمامی فیلم‌ها با زیرنویس انگلیسی به نمایش در می‌آیند و به مرور زیرنویس فارسی اضافه خواهد شد.

۶- تمامی فیلم‌ها با کیفیت ‌HD ارائه شده‌اند و امکان پایین‌آوردن کیفیت برای اینترنت‌های ضعیف‌تر به صورت اتوماتیک و دستی فراهم شده است.

۷- تمامی فیلم‌‌ها به روز هستند و برخی از آن‌ها با اختلاف چند روز پس از پخش‌جهانی در اختیار هنرمندان قرار خواهد گرفت.

۸- برخی آثار قدیمی‌تر به دلیل اهمیت آن‌ها به مجموعه اضافه شده است.

۹- آغاز امکان بهره‌گیری از این امکان بهار سال ۱۴۰۰ است.

۱۰- هزینه اینترنت مصرفی شما در این پروژه نیم بها محاسبه خواهد شد.

 

شیوه اشتراک:

 

۱- هزینه اشتراک در فیلمخانه ماهانه هفتاد هزار تومان است که برای اعضای انجمن این مبلغ با ۲۰ درصد تخفیف مبلغ ۵۵۰۰۰۰ ریال (پنجاه و پنج هزار تومان) خواهد بود.

۲- اطلاعات مرتبط درباره فیلمخانه (لینک‌ها، نحوه تمدید اشتراک، username ، password و زمان آغاز) از طریق پیامک، ایمیل و اعلان عمومی در فضای مجازی اعلام خواهد شد.

۳- به دلایل ذکر شده در بالا، ظرفیت پذیرش محدود است و متقاضیان خارج از ظرفیت بلافاصله بعد از امکان عضوگیری جدید یا عدم تمدید اشتراکِ مشترک پیشین جایگزین خواهند شد.

۴- فرم خرید اشتراک بعد از رسیدن به حد نصاب بسته و فرم لیست انتظار جایگزین خواهد شد.

۵- مشترکین در صورت عدم تمدید اشتراک به انتهای لیست انتظار خواهند رفت و در فرصتهای آینده امکان بهره‌گیری دوباره از این امکان را خواهند یافت.

 

نکاتی دربارهٔ پرداخت از طریق درگاه بانکی:

 

۱- بعد از کلیک بر روی ارسال، شما به صفحهٔ درگاه بانکی اختصاصی انجمن هنرمندان نقاش ایران هدایت خواهید شد.

۲- اگر از وی‌پی‌ان (vpn) استفاده می‌کنید آن را غیر فعال کنید.

۳- از داشتن رمز دوم پویای کارت خود اطمینان حاصل کنید (از آنجا که مبلغ پرداختی زیر یکصد هزار تومان است می‌توانید از رمز دوم ایستای خود هم استفاده کنید).

۴- بعد از پرداخت پیامی را مشاهده خواهید کرد که موفقیت یا عدم موفقیت پرداخت را مشخص می‌کند؛ همچنین پیامی هم به ایمیل شما ارسال می‌شود. برای اطمینان پوشهٔ اسپم ایمیل خود را هم چک کنید. لطفاً توجه فرمایید به هیچ عنوان از طریق تماس تلفنی، موفقیت یا عدم موفقیت پرداخت شما اعلام نخواهد شد. عدم دریافت پیام بعد از پرداخت در صفحهٔ وبسایت، عدم دریافت ایمیل تایید، عدم کسر مبلغ از حساب شما و دریافت پیام پرداخت ناموفق نشانه عدم موفقیت پرداخت شما است.

۵- در هنگام پرداخت در صفحهٔ درگاه بانکی اختصاصی انجمن هنرمندان نقاش ایران، مبلغ یک درصد (۱٪) تا سقف ۷۰۰۰۰ ریال (هفت هزار تومان) کارمزد تراکنش به مبلغ کل اضافه خواهد شد. به عنوان مثال اگر مبلغ کل شما ۱۰۰۰۰۰۰ ریال (صد هزار تومان) باشد مبلغ ۱۰۰۰۰ ریال (هزار تومان) به عنوان کارمزد اضافه خواهد شد و اگر مبلغ کل شما ۱۰۰۰۰۰۰۰ ریال (یک میلیون تومان) باشد مبلغ ۷۰۰۰۰ ریال (هفت هزار تومان) - و نه ده‌هزار تومان - به عنوان کارمزد اضافه خواهد شد.

۶- مبلغ کل پرداختی شما در درگاه بانکی برای اشتراک در فیلمخانه، با هزینهٔ تراکنش، ۵۵۵۵۰۰ ریال (پنجاه و پنج هزار و پانصد و پنجاه تومان) خواهد بود.